Erdoğan’ın ‘ajan muhtarlar’ örgütü!
Haberler / 03 Nisan 2017 Pazartesi Saat 05:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son muhtarlar toplantısından ‘fişleme’ kararı alındığı ortaya çıktı. Anayasa referandumunda ‘Hayır’ oyu kullanacak yurttaşlara dönük fişleme yapma talimatını alan muhtarlar birer MİT elemanı gibi çalışmaya başladı. Geniş yetkilere sahip Erdoğan’ın ‘ajan muhtarları’ kaymakamlardan, valilere, bakanlara varana kadar yurttaşlar hakkında sık sık rapor veriyor

Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, sarayında yaptığı muhtar toplantıları sık sık ‘Erdoğan’ın ajan örgütü muhtarlar’ tartışmalarına neden olurken son muhtarlar toplantısında bunun tamamen gerçek olduğu ortaya çıktı. CHP Parti Meclisi Üyesi Hakkı Süha Okay’ın, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde ‘Hayır kampanyası’ için düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılan 50 muhtara soruşturma açıldığı ve soruşturmanın ‘izinsiz toplantı yapmak’ suçlamasıyla başlatıldığını anımsatalım. Anayasa referandumunda ‘Hayır’ oyu kullanacak olan yurttaşların fişlendiği ve ‘Hayırcı muhtarların’ yerlerine kayyum atandığını da ekleyelim.

Muhtarlar Üzerinden Fişleme Faaliyetleri

Muhtarlar deyim yerindeyse Erdoğan’ın yerel ajan örgütlenme ağı gibi çalışmaları talimatı aldı. Yurttaşları fişlemekten geri kalmayan AKP’li muhtarlar, tüm ‘Hayır’ faaliyeti yürütenlerin aileleri, özel yaşamlarına dönük raporlar hazırlıyor. Birer istihbarat elemanı gibi çalıştırılan AKP’li muhtarlara dönük yerel kaynaklardan da çok sayıda bilgi haber merkezimize ulaşmaktadır. Urfa’da Muhtarlar Derneği Başkanlığını yürüten Halil Haktankaçmaz isimli muhtarın ve Haliliye ilçesi Şair Nabi Mahalle Muhtarı Hüseyin Çiçek’in Urfa’da hayır kampanyası yürüten tüm kesimleri fişlemek için sık sık Ankara ziyaretleri gerçekleştirdikleri aktarılan bilgiler arasında.

Yerel kaynaklara göre Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Haktankaçmaz’ın sık sık Bakan Süleyman Soylu ile görüştüğü ve DBP-HDP’lilerin yanı sıra CHP üye ve aileleri hakkında ‘fişleme dosyaları’ hazırlayarak sunduğu bildirildi.

Berken Sipan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

Parveke

TAGS(ETIKETLER): Erdogan  in  ajan  muhtarlar  orgutu    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.