KCDK-E'den Avrupa'ya: Erdoğan’ı yargılama sürecine alın
Haberler / 01 Nisan 2017 Cumartesi Saat 03:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupa Demokratik Kürt Toplum Kongresi (KCDK-E) Başkanlık Divanı, Avrupa ülkelerine "Erdoğan'ı yargılama sürecine alın" çağrısında bulundu

Yazılı açıklama yapan KCDK-E, "Erdoğan, diktatörlüğünü yasallaştırmak, faşizmi AKP-MHP eşliğinde hukuksal ve anayasal düzeyde resmileştirmek için ne gerekiyorsa onu yapıyor. Referandumdan 'Evet'i çıkarmak için her türlü ahlaksızlık ve kirli ayak oyunları yapan Erdoğan, şimdi de şiddeti devreye koymuş durumda. 'Evet'i sandıktan kanla, şiddetle, terörle, ölümlerle çıkartmak istiyor" dedi.

'Terör Estirerek Sonuç Almak İstiyor'

Açıklamanın devamında şunlar ifade edildi:

"Türkiye ve Kürdistan’da uyguladığı şiddet ve yasaklarla HAYIRCILAR’a karşı her türlü baskı ve şiddeti uygularken, aynı uygulamayı şimdi de Avrupa’ya taşırmış durumdadır. Özel olarak oluşturduğu vurucu tim ve çetelerle Avrupa’da adeta terör estiriyor. Önce bakan ve milletvekilleriyle siyasi olarak terör estirmek isteyen Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa devletleri buna izin vermeyince şimdi de konsolosluklarda HAYIRCILAR‘a terör estirerek sonuç almak istiyor.

Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hemen hemen her gün birkaç kez oluşturduğu yazılı ve görsel medyasında  Avrupa devletlerine, başbakan ve politikacılarına adeta küfür ediyor, tehditler savuruyor, askeri ve politik şantajlarda bulunuyor. Bunun yanı sıra Avrupa’da yaşayan taraftarlarına, vurucu güç olarak örgütlendirdiği Osmanlı Ocakları aracılığıyla şiddete başvurarak HAYIRCILAR’ı yıldırmaya ve oy kullanmaktan vazgeçirmeye çalışıyor.

Resmi olarak yasak olmasına rağmen tüm Türk konsolosluklarının duvarlarına Erdoğan’ın fotoğrafları asılmış, her konsolosluğun önünde seçmenler sıradayken çay, makarna, altın gibi eşyalar dağıtılıyor, oy kullanmaya gelen yurttaşlara baskı uygulanarak  seçmenler 'Evet' oyunu vermeye yönlendiriliyor. Strasbourg ve Düsseldorf konsolosluklarının önünde CHP’liler çay dağıtan kişileri görüntülerle tespit etmiş, Türk seçmenleri Avrupa’da oy kullanmak için konsolosluklarda özel kolaylıkların sağlandığı da tespit edilmiştir. Diyanet'e bağlı camiler, “Türk İslam Birliği”,” Türk Gücü”, “Osmanlı Ocakları”, “ülkücü dernekleri” gibi özel oluşumlar  tarafından tutulan bedeva otobüslerle seçmenler konsolosluklara taşınıyor.

'Bıçaklı Saldırgan Erdoğan'a Yakın Kişi'

Brüksel Konsolosluğu’nun önünde yaşanan bıçaklı saldırının da Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönlendirmesi, kışkırtması ve genel direktifi ile gerçekleştiği artık tartışılmayacak kadar açık ve nettir. Saldırıyı gerçekleştiren grubun başındaki kişinin Osmanlı Ocakları Üyesi Afyon Emirdağ nüfusuna kayıtlı Mehmet Gargılı’nın Erdoğan ve AKP’li bakanların Belçika’ya geldiklerinde koruma görevini yürüttüğüne dair çekilen fotograflarla sabitlenmiştir. Saldırgan Mehmet Gargılı’nın Dışilişkiler Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan’la fotoğrafları basına yansımıştır.

Bu resimler gösteriyor ki Brüksel Türk Konsolosluğu’nda 3 HDP sandık görevlisini bıçaklayan saldırgan Erdoğan ve Çavuşoğlu’ya en yakın kişidir. Bu kişi aynı zamanda Brüksel Türk Konsolosluğu ile de çok sıkı ilişkiler içinde olmuştur. Seçimlerden bir hafta önce konsolosluğun, HDP dışında tüm parti yöneticileri ile yapmış olduğu toplantıda resmi olarak görevli olmayan bazı kişileri ekstradan görevlendirme önerisinde bulunmuş, AKP-MHP de bu öneriden hareketle oyların kullanıldığı Türk konsolosluğunun etrafına bazı kişileri yerleştirmiştir. Bu kişilerden birisi de 3 HDP sandık görevlisini bıçaklayan Mehmet Gargılı’dır. Bu da çok iyi anlaşılıyor ki genelde Avrupa’da, özelde ise Brüksel’de şiddet uygulayıp terör estiren kişilerin özel bir odak tarafından yönlendirildiğidir. Bu odakta yer alan başta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bugün Türkiye’de ve Avrupa’da terör estiren Tük bakanlar Kurulu’nun üyeleridir.

Türk basını her zaman olduğu gibi bu olayda da yalan söylemeye, gerçekleri çarpıtmaya ve Erdoğan’a yalakalık yapmaya devam etmiştir. Brüksel’de 3 HDP sandık görevlisinin bıçaklanması olayında da aynı biçimde yalan söylemeye, yazıp çizmeye devam etmiştir. Yaralanan 3 HDP’liyi 'PKK saldırısı ile yaralanan vatandaşlar' diye lanse ederek, gerçekleri kamuoyundan gizleme çabası içerisinde olmuştur."

'Erdoğan Terörünü Durdurun!'

KCDK-E'nin açıklaması şöyle son buldu:

"Kısacası Erdoğan ve çetesi Türkiye’de döktüğü kanı, uyguladığı şiddeti, estirdiği terörü Avrupa’ya da taşımış bulunmaktadır.  Avrupa devletlerine çağrıda bulunuyoruz: Erdoğan terörünü durdurun, Erdoğan’ın direktifi ile MİT’in hazırladığı  ölüm listesinde bulunan Kürt politikacılarının, aydınların, akademisyenler ve muhalif gazetecilerin savcılarınız nezdinde yaptıkları suç duyurularını ciddiye alın. Erdoğan’ın göç vb. şantajlarına boyun eğmeyin. Ve son olarak Erdoğan’ı Kürdistan ve Avrupa’da işlediği suçlardan dolayı yargılama sürecine tabi tutma çağrısında bulunuyoruz."

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Parveke

TAGS(ETIKETLER): KCDK-Eden  Avrupaya  Erdogan  i  yargilama  surecine  alin  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.