KANLI AK-SARAY’IN ÖZGÜR BASIN KORKUSU!
Okuyucudan / 06 Eylül 2016 Salı Saat 11:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Darbe teşebbüsünden sonra karşı darbe yapan AKP zihniyeti ve medyası geçmiş günahlarının, savaş ve insanlık suçlarını Cemaat yaptı söylemine kendisi de inanmış olacak ki Suriye’de kendisini Uluslar arası kurumlarda yargılatacak suçları bile PYD yaptı diyebilmektedir. Bunun en ahlaksız boyutu belgeleri ve faturalarıyla ortaya çıkan nereden alındığından tutun hangi yollardan kimlere ulaştırıldığına kadar ortaya çıkan kimyasal silah yapımında kullanılan maddelerin ortaya çıkmasıdır diyebiliriz

TC Devletinin özgür basına saldırılarının ve yoğun tutuklamalarının yeni bir katliamın habercisi olduğunu sık sık belirtmiştik. Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinin dışındaki tüm fikirlere tahammülsüzlüğünün göstergesi olan özgür basına yapılan saldırıların sonuç alamayacağını şu an merkezinde bulunduğu devlet aklı daha önce birçok kez tecrübe ederek gördü. Bu saldırıların geçmişte de uygulandığını, ancak bu bunların özgür basını sadece daha fazla büyüttüğünü en iyi kanlı sarayının çevresindeki akıl hocaları tarafından bilinir.  Fakat bu bilinmesine rağmen özgür basına karşı bu denli saldırılmakta, toplu tutuklamalar yapılmaktadır.

Özgür basına yapılan operasyonların, AKP medyasının yanına merkez medyayı da alarak Kanlı Saray’dan duyulan “one-two-three” sesiyle sabahtan başlayıp geceye kadar tek elden çıkmış yalanlarına baktığımızda bunun Cerablus işgali öncesi bir konsept çerçevesinde hazırlandığı görüyoruz.

Darbe teşebbüsünden sonra karşı darbe yapan AKP zihniyeti ve medyası geçmiş günahlarının, savaş ve insanlık suçlarını Cemaat yaptı söylemine kendisi de inanmış olacak ki Suriye’de kendisini Uluslar arası kurumlarda yargılatacak suçları bile PYD yaptı diyebilmektedir. Bunun en ahlaksız boyutu belgeleri ve faturalarıyla ortaya çıkan nereden alındığından tutun hangi yollardan kimlere ulaştırıldığına kadar ortaya çıkan kimyasal silah yapımında kullanılan maddelerin ortaya çıkmasıdır diyebiliriz.

Özgür Gündem, Azadiya Welat, Özgür Gün Tv’nin ekranlarının karartılması, toplu gözaltı vb yapılan müdahale ve maruz kalınan bu baskı ancak ve ancak bu faşist güruh karşısında Özgür Basının doğru bir yol izlediğinin en bariz göstergesidir.

DAİŞ’le yaptığı anlaşmalar çerçevesinde yaptığı Cerablus işgaliyle ilgili hakikatin anlaşılacağı korkusuyla bu saldırıların daha sürdürüleceği görülürken buna karşı direnmek yine tarihi bir görev olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kürdistan ve Ortadoğu coğrafyası tarih boyunca bir çok diktatör – firavun – imparator için mezar olmuştur. Akad Kralı Sargon’dan, Babil Kralları Hamurabi ve Nebukadnazar’a, Ramseslerden, Nemrudlardan, Saddam Hüseyin’e kadar bir çok kişide simgeleşen güç odakları bu topraklarda sonunu getirdi. Bunlardan hangilerine Kürtler tarafından son verildiğini Saray Eşrafı araştırdığında efendilerini bekleyen kaçınılmaz sonun ne olduğunu tarih sayfalarından öğrenecektir. Ancak biz yine de tarihten de bilinen Dehaq'ın hikayesine işaret edelim: Hikayeye göre Dehaq tıpkı bugünkü gibi her gün iki Kürt insanının beynini yemeye başlamış. Bu durum epey sürdükten sonra toplum bu duruma bir son vermek üzere ayaklanmış, zalim Dehaq kendi kanlı sarayında Saddam benzeri bir sonla ortadan kaldırılmıştır.

Özgür Basının topluma gerçekleri anlatarak bilinçlendirmesi Kanlı Saray’daki Erdoğan’ı rahatsız etmesi ve bunun sonucunda Erdoğan çetelerinin toplumun bilinç öğesine – bilgilenme alanına saldırması Dehaq’ların toplumun beynini yemesindeki ortak yanlarındandır. Dehaq’laşan zulmün kendi doğasında Kawa’laşmayı beraberinde getireceği direniş kültürünün diyalektikliğindendir. Bu yönüyle Kawalaşmanın bütün koşulları oluşmuş Kanlı Saray’ın zulmü had safhaya ulaşmıştır. Geriye kalan Kawaların torunlarının bir bir ellerindeki ateşlerle meydanlara inmesi ve Kanlı Saray’ı tutuşturabilecek ateşi birlikte yaratabilmektir. Bize kalan direnmek ve doğacak olan YeniGün’ü Ortadoğu Halklarının ikinci Newroz’u yapmaktır.

Mafez Arez

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

Parveke

TAGS(ETIKETLER): KANLI  AK-SARAY  IN  OZGUR  BASIN  KORKUSU    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.