Apocu Gençlik'ten Polis Karakoluna Molotof
Gençlik / 15 Mayıs 2011 Pazar Saat 08:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şırnak’ın Uludere ilçesinde 12 HPG gerillasının hayatını kaybetmesi ardından İstanbul’da bir grup genç misilleme eyleminde bulundu.

Şırnak’ın Uludere ilçesinde 12 HPG gerillasının hayatını kaybetmesi ardından İstanbul’da bir grup genç misilleme eyleminde bulundu. Kendilerine Apocu Gençlik adını veren grup Tarlabaşı Polis Karakolu’na molotof kokteyli attı.

12-14 Mayıs tarihleri arasında Uludere kırsalında Türk ordusunun operasyonu sonucu 12 gerillanın ölüm haberinin gelmesi ardından dün akşam İstanbul Tarlabaşı’nda bir grup protesto gösterisi yaptı.

“Bijî Serok Apo”, “Kürdistan Faşizme mezar olacak”, “Dîsa dîsa serhildan serokê me Ocalan” sloganları eşliğinde Tarlabaşı Polis Karakoluna yakınına gelen yüzü maskeli gençler, “ Savaşsa savaş” diye bağırarak karakola havai fişek ve molotof kokteyli fırlattılar.

Askeri operasyonların durdurulmadığı taktirde Kürdistan ile eş zamanlı olarak metropollerde serhildanları yükseltecekleri uyarısında bulunan Apocu Gençlik İnisiyatifi, “Barış istiyoruz ama savaşta ısrar ediliyorsa savaşacağız” diye uyardı.-ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.